Najnowsze artykuły

Maty edukacyjne dla dzieci - czy warto ich...

Prędzej czy później każdy rodzic spotyka się z określeniem „mata edukacyjna”. Maty edukacyjne używane są obecnie wszędzie – zarówno...

Czytaj Więcej

Wybieramy zabawki dla chłopców

Wybranie odpowiedniej zabawki to nie lada sztuka. Często w pokojach dziecięcych znajduje się cała masa zabawek, którymi maluchy wcale się nie bawią. Zabawka „na raz” to chyba zmora wszystkich rodziców, których ilość porozrzucanych na ziemi przedmiotów przyprawia o zawrót głowy. Ile to razy zdarzyło się, że maluch dostał zabawkę, na którą nawet nie spojrzał? Czy to od rodziców, czy to od chrzestnych, czy od odwiedzających gości. Nie sztuką jest kupić zabawkę; sztuką jest dać dziecku taką, którą nie znudzi się po pięciu minutach i którą będzie chciało bawić się dłużej. Wybierając zabawki dla dzieci musimy mieć na uwadze zainteresowania naszego malca oraz to, czym lubi się bawić. Inne zabawki będą dobre dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Co prawda do pewnego momentu wszystkie dzieci bawią się tym samym, jednak gdy wchodzą w okres przedszkolny zaczynają się mocno różnicować. Dlatego w wieku mniej więcej czterech lat chłopcy będą bawić się już innymi zabawkami niż dziewczynki, a dziewczynki nie będą chciały bawić się zabawkami chłopięcymi. Chcesz kupić zabawkę dla chłopca, lecz nie wiesz, która będzie dla niego odpowiednia? Pragniesz podarować mu coś naprawdę wyjątkowego? Przedstawiamy kilka zabawek, które są szczególnie lubiane przez chłopców.

Autka
Auta, auta, auta… Każdy mały chłopiec wprost uwielbia samochody (co w późniejszym etapie życia wcale się zresztą nie zmienia). Wybór autek dla dzieci jest ogromny. Największą popularnością wśród małych miłośników motoryzacji cieszą się pojazdy na licencji znanych marek (na przykład Ferrari, Maserati czy Bentley) oraz pojazdy różnych służb (wozy strażackie, radiowozy policyjne, karetki pogotowia). Dla młodszych chłopców polecamy też różnego rodzaju koparki, wywrotki czy spychacze. Jeśli natomiast chcemy podarować naprawdę wyjątkową niespodziankę, możemy pokusić się o zakup auta zdalnie sterowanego lub quada.

Tory i pociągi
Kolejka zabawkowa to świetna zabawa dla całej rodziny. Młodsze dzieciaki będą zachwycone, mogąc bawić się kolorową, interaktywną zabawką edukacyjną w formie lokomotywy. Natomiast idealnym prezentem dla starszych chłopców będzie kolejka do samodzielnego rozbudowywania. Taką kolejkę można budować w kilka osób, dzięki czemu to świetna okazja do spędzania czasu razem. Najlepiej wybrać taki model kolejki, który będzie miał dużo zakrętów, tuneli i przejazdów, oraz w którym znajdzie się lokomotywa wyposażona w światło zapalające się w trakcie jazdy. Rewelacyjną opcję stanowią zestawy z lokomotywą, której prędkość może być regulowana. Cała masa frajdy gwarantowana!

Zabawki zdalnie sterowane
Zdalnie sterowane zabawki biją obecnie prawdziwe rekordy popularności. Wśród najlepszych tego typu zabawek dla chłopców znajdują się między innymi roboty, śmigłowce/helikoptery, samochody, motory, autobusy, urządzenia budowlane czy czołgi. Dzięki nim maluch może rozwijać swoją kreatywność, a przy okazji doskonale się bawić.